334

Kümnes voor: ootamatute võitude päev ja liidri vahetus

News added: 12/31/2013 06:40

Futsali meistrivõistluste Grandliiga kümnes voor kujunes resultatiivseks, paistis silma vaatemänguliste heitlustega ning lõppes liidri vahetumisega.

 

TJK – Orelimeistrid 4:2

TJK tõusis pärast seda mängu tabeli liidriks ning kuna sel aastal keegi neid sellelt kohalt enam kukutada ei saa, saavad pallurid, treener ning poolehoidjad võtta uut aastat vastu kõrgendatud meeleolus.

Aga algas kõik üldsegi mitte rõõmustavalt. Kiire ja tehniline Orelimeistrite võistkond jooksis esimese 10 minuti jooksul

vastased selgelt üle. Tõsi, väravani see küll ei viinud. Esimesena skooris TJK. Tegi seda jällegi Roman Demeštšenko, kelle jaoks on oma meeskonna väravaarve avamine saanud juba traditsiooniks.

Nelja minuti möödudes sai tõelise iluväravaga hakkama Juri Katšan. Pärast tsenderdust karistusala nurka lõi ta hüppelt, olles ise seljaga värava poole, käärlöögiga suurepärase värava, mis on lausa võrreldav legendaarse Pele parimate sooritustega. Ainult selle vahega, et Pele ei mänginud futsali. 2:0 seisul läksid meeskonnad ka vaheajale.

Teine poolaeg algas edukamalt TJK-le – seesama Demeštšenko suurendas vahet veelgi. Kuid vaatamata korralikule edule ei olnud mäng võistkonna jaoks üldsegi kerge. Orelimeistrid ei lasknud käsi rüppe ning mängisid kohati vägagi hästi. Sealjuures lõid platsil lõkkele ka tõeliselt kuumad kired. Mille muuga selgitada Katšani poolt mõttetult teenitud kollast kaarti või kaks väravat löönud Demeštšenko eemaldamist. 29-ndal minutil sai ta kollase kaardi vastase mahavõtmise eest ning teenis koheselt ka teise kaardi kohtuniku solvamise eest, kes Romani arvates oli vilistanud tema vastu vea mitte millegi eest.


foto: Jekaterina Denisova

Ühemehelisse vähemusse jäänud TJK pidas kaks minutit vastu, kuid seejärel juba täiskoosseisus olles lasti endale ikkagi üks värav lüüa. Värava autoriks Rando Randjõe. 37-ndal minutil aga lahvatasid negatiivsed emotsioonid taas. TJK rünnakul rikkus vastasmängija reegleid. Kohtunik ei peatanud mängu, sest pall jäi TJK valdusesse ning Katšan tulistas väravavahile püüdmatult – 4:1. Kuid enne seda väljakule kukkunud Oleg Sarantšin ja Kristian Meijel jätkasid arvete klaarimist, mille eest kohtunik näitas esimesele otse punast kaarti, teisele aga üksnes kollast. Kuna aga Meijelil oli juba esimesel poolajal teenitud kollane kaart, tähendas see ka temale väljakult eemaldamist.

Järelejäänud mänguaja mängisid võistkonnad rahulikult lõpuni, ilmselt kolm kolme vastu mängides see nii ka tavaliselt on. Viimasel minutil vähendasid Orelimeistrid veel vahet – pärast vastaste poolt tehtud meeskondlikku viga oli 10-lt meetrilt täpne nende kapten Leo Kuuse. Ent enamaks ei jätkunud ei aega ega jõudu. TJK viis mängu veenvalt lõpuni ja võttis teenitult enda valdusse ka liidrikoha, olles kogunud 24 punkti.

 

GEP – Doker 6:4

Päeva oodatuim mäng. „Kuumad poisid“ olid eelmistes voorudes mänginud väga hästi, mis lubas oodata tõsist lahingut. Seevastu liider, kes pärast seda mängu ei ole enam liider, sai hooaja esimese kaotuse ning seda vaatamata tribüüne täitnud poolehoidjate tulisele toetusele, kes pidevalt skandeerisid: „Doker! Doker!“.

Mäng paistis silma üsna julma võitlusega. GEP pallurid mängisid pidevalt vea piiril ning ka kohtunik lubas mängida jõulist jalgpalli. Lõpuks muutus see aga punaste kaartide sajuks mängu viimasel, kõige närvilisemal minutil. Kuid kõigest järjekorras.

GEP ei tundnud kogenuma vastase vastu mingit aukartust ja, olles esimese surve üle elanud, haarasid nad mängu järjest enam oma kätte ning lõid kaks väravat. Värava said kirja Deniss Putnin ja Kimmo Ploompuu. Poolaja lõpus suutis Igor Brattšuk vähe siiski minimaalseks vähendada.

Tesel poolajal jooksid võistkonnad üheksa pikka minutit ilma väravat löömata. Ent siis hakkas juhtuma. Kõigepealt viigistab Vitali Leitan mänguseisu. Varsti pärast seda kukutatakse Dokeri karistusalas GEP ründaja ja Oliver Suur realiseerib penalti. Kirgede jahutamiseks kasutab GEP ka time-outi. Ei aita, kohe pärast seda viigistab Brattšuk mänguseisu.

Siis aga eksib Doker kaks korda kaitses. Kõigepealt annab Meelis Allik täpse söödu Marko-Alari Lontile ning seejärel lööb ka ise värava – 5:3. Seejärel annab täpse söödu ise juba kaks väravat löönud Brattšuk ja Sergei Žakin muudab vastaste eduseisu taas väga hapraks.

Ja siis saabub sündmusterohke viimane minut …. Kui mängukell näitas 39.06, sai tabamuse kirja Mairo Vister – 6:4. Dokeril kulus seitse sekundit, et panna pall keskelt mängu ja teenida penalti – kindel võimalus vahet ühe värava võrra vähendada. Meelis Allik teenib selles olukorras ka kollase kaardi. Kuid Leitan tabab kuuelt meetrilt posti!

Närvid on kõigil juba viimseni pingul ning järjekordne mänguolukord lõpeb Stanislav Svetogori eemaldamisega. Siis on omavahel koos Leitan ja Allik ja Leitan saab punase kaardi. Allikule annab kohtunik teise kollase kaardi, mis loomulikult tähendab ka temale eemaldamist. Ja kuus sekundit enne lõpuvilet saavad pealtvaatajad olla tunnistajaks harvanähtavale olukorrale – võistkonnad mängivad kolmekesi kahe vastu.

Dokeri esimene kaotus tähendas neile seega liidrikoha kaotamist, ehkki TJK-st jäädakse maha kõigest ühe punktiga. GEP aga on hetkel kolmandal kohal ja järgmise vooruga võivad 

„Kuumad poisid“ asjaolude kokkulangemisel minna isegi tabelit juhtima.

 

Kümnenda vooru teiste mängude tulemused:

Rekato – Shnelli 6:9

Kehra –Tondi 0:6

Liikuri – Centurion 1:5

Euro takso – Norma 5:5

Mis siis ikka, aasta on jõudnud lõpule. Grandliigas ootab ees kahenädalane paus. Esimese ringi viimased mängud toimuvad pühapäeval, 12. jaanuaril. Õnnitleme kõiki võistkondi ja poolehoidjaid saabuva Uue Aasta puhul!