126

Grandliiga CUP 2018 4 May - September 2018 Tallinn, Pae 1

Schedule and results

Untitled Document
 
Matchday 1: Friday, 4 May
 
Nr. Time Side   Result    
             
1 20:00 B Euro Takso (8) 10 - 1 FC Talot (25)  
2 21:00 B Cezar United (16) 0 - 1 FC Pääsküla (17)  
             
Matchday 2: Friday, 11 May
             
3 20:00 B La Strada (21) 2 - 4 Creditstar Inter (12)  
4 21:00 B B.S.F. United (24) 1 - 2 Baltic Sport (9)  
             
Matchday 3: Friday, 18 May
             
5 20:00 B KinGZ Altera II (14) 9 - 3 FC Concrete (19)  
6 21:00 B Whiteliners II (13) 1 - 2 FC Partizan (20)  
             
Matchday 4: Friday, 25 May
             
7 20:00 B Kavial (22) 0 - 4 FC Lokomotiv (11)  
8 21:00 B Saturn (15) 4 - 5 Tallinna Depoo (18)  
             
Matchday 5: Friday, 1 June
             
9 20:00 B SMSraha (10) 4 - 3 L.F.C. (23)  
10 21:00 B FC Doker (1) 5 - 1 FC Pääsküla (17)  
             
      1 - 8 June - Transfer Window  
             
Matchday 6: Friday, 8 June (1/8 Final)
             
17 19:00 B Whiteliners (2) 15 - 4 Tallinna Depoo (18)  
11 20:00 B Baltic Sport (9) 2 - 3 Euro Takso (8)  
12 21:00 B KinGZ Altera (4) 7 - 0 FC Partizan (20)  
             
Matchday 7: Friday, 15 June (1/8 Final)
             
13 20:00 B TJK (3) 3 - 1 KinGZ Altera II (14)  
14 21:00 B Creditstar Inter (12) 2 - 4 Kopli City (5)  
             
Matchday 8: Friday, 29 June (1/8 Final)
             
15 19:00 B SMSraha (10) 5 - 10 BLRT Grupp (7)  
16 20:00 B FC Lokomotiv (11) 3 - 8 Cosmos Seniors (6)  
             
Matchday 9: Friday, 6 July (1/4 Final) (1)
             
18 19:15 B FC Doker (1) 3 - 1 Euro Takso (8)  
19 20:15 B KinGZ Altera (4) 3 - 2 Kopli City (5)  
             
Matchday 10: Friday, 20 July (1/4 Final) (1)
             
20 19:15 B TJK (3) 2 - 3 Cosmos Seniors (6)  
21 20:15 B Whiteliners (2) 6 - 4 BLRT Grupp (7)  
             
Matchday 11: Friday, 27 July (1/4 Final) (2)
             
22 19:15 B Euro Takso (8) 1 - 0
2 - 3 AGG
FC Doker (1)  
23 20:15 B Kopli City (5) 2 - 4
4 - 7 AGG
KinGZ Altera (4)  
             
Matchday 12: Friday, 10 August (1/4 Final) (2)
             
24 19:15 B Cosmos Seniors (6) 1 - 2
4 - 4 AGG
6 - 5 AP
TJK (3)  
25 20:15 B BLRT Grupp (7) 3 - 14 Whiteliners (2)  
             
Matchday 13: Friday, 17 August (1/2 Final) (1)
             
26 19:15 B FC Doker (1) 3 - 3 KinGZ Altera (4)  
27 20:15 B Cosmos Seniors (6) 0 - 3 Whiteliners (2)  
             
Matchday 14: Friday, 7 September (1/2 Final) (2)
             
28 19:15 B KinGZ Altera (4) vs FC Doker (1)  
29 20:15 B Whiteliners (2) vs Cosmos Seniors (6)  
             
Matchday 15: Friday, 14 September (FINAL)
             
30 20:00 B   vs    
             
             

Venue: Lasnamäe Spordikompleks (Pae 1, Tallinn)
             
Last updated: August 17, 2018 12:02.